Túrós csusza
Nem az a lusta fajta, de ígérem, nem lesz sokkal bonyolultabb, csak van benne egy kis zsiványság, amitől a végén ezerszer finomabb lesz, mint amit eddig ettél.
Még mielőtt rátérnénk a túrós csuszára, egy gyors kérdés: szombaton piacozunk együtt? Megmutatnám neked, hol és mit vegyél, a végén pedig még egy kis kóstolót is készítek neked a friss szajréból! Jössz?
Idén utoljára lenyomunk egy piactúrát, amit szokás szerint egy jófajta kávékóstolóval indítunk, hogy kicsit felmelegítsen bennünket ezen az őszi hétvégén. Utána pedig indul a szombati vizit, ahol az öt kedvenc standommal és árusommal ismertetlek meg, hogy legközelebb ne kelljen tanácstalanul bolyonganod a piacon. A végére pedig egy kis kóstolóval is készülök neked, amihez a receptet is adom majd!
A regisztráció jelképes, 2000 Ft, amiért cserébe kapsz egy kupont és később az árusoknál le is vásárolhatod! Minden info és jegyek itt: PIACTÚRA
Ja, és remélem mondanom se kell, hogy ehhez a túrós csuszához is a piacon vásároltam be, ha szeretnéd megmutatom azt is, hogy pontosan mit és hol!
Csók,
Dávid
Tudom, van aki most azt mondja, még egy túrós tésztát is képes vagyok túlbonyolítani, mert mi olyan nehéz ebben? Igazából recept sem kell hozzá! Megpirítod a szalonnát, kifőzöd a tésztát, aztán összekevered túróval meg tejföllel és csókolom.
Na igen, ez az a verzió, amikor nincs sok kedve főzni az embernek, de mégis enne valami meleg kaját és ez még pont az az áldozat, amit képes vállalni érte. Tök oké, ezzel sincs baj, viszont tényleg csak egy pici odafigyeléssel és technikával ezerszer jobb lesz. Annyira, hogy nem csak akkor jut majd eszedbe megfőzni, ha az idővel spórolnál, hanem ígérem, annyira ízleni fog, hogy rendre rákívánsz majd!
Kezdjük ott, hogy azoknál a recepteknél, ahol kevés alapanyaggal dolgozunk, kulcsfontosságú, hogy jó minőségűek legyenek, mert nem lehet trükközni fűszerekkel vagy más ízesítőkkel, hogy elfedjük vagy felturbózzuk az ízeket. Különösen igaz ez a túrós tésztára, ahol az ízekért a szalonna, a túró és a tejföl a felelősek, na meg a pirítás!
Én füstölt csemege szalonnával csinálom, azaz olyannal, ami nem húsos. Ennél a trükköm, hogy az egy centis kockára vágott szalonnákat egy sütőbe is tehető (ez később nagyon fontos lesz) serpenyőbe teszem és felöntöm kevés vízzel. Éppen csak annyival, hogy ellepje és közepes lángon elkezdem melegíteni. Főzöm-főzöm, egészen addig amíg az összes víz el nem párolog róla és elkezd kisülni belőle a zsír, a végén pedig kicsit megpirul. Erre a vizes dologra azért van szükség, mert így a megsült szalonna kívül ropogós, belül puha marad.
Ha így csinálod vagy ha csak simán megpirítod, arra figyelj, hogy ne süsd túl, azaz ne száradjon ki a szalonna, szóval mindvégig csak közepes lángon, kíméletesen olvaszd ki a zsírját.
Keep reading with a 7-day free trial
Subscribe to ÍZEKRE SZEDVE to keep reading this post and get 7 days of free access to the full post archives.